Eğitim

YKS (TYT, AYD, YDT) ne zaman yapılacak? ÖSYM takvimiyle 2024 YKS başvuru tarihleri açıklandı

YKS (TYT, AYD, YDT) ne zaman yapılacak? ÖSYM takvimiyle 2024 YKS başvuru tarihleri açıklandı

LGS tarihi ardından gözler 2024 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) oturumlarına çevrilmişti. YKS oturum tarihleri ÖSYM takvimiyle birlikte belli oldu. Peki, 2024 YKS ne zaman yapılacak, üniversite sınavına başvurular hangi tarihlerde alınacak.

Bu yıl 17-18 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılan YKS oturumlarının 2023 tarihi belli oldu.  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2024 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, “osym.gov.tr” internet sitesinden paylaşıldı. 

YKS NE ZAMAN?

ÖSYM’nin açıkladığı “2023 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi”ne göre, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) 8-9 Haziran’da yapılacak. 2024 YKS başvuruları ise 1 Şubat- 26 Şubat tarihleri arasında alınacak.

YKS’DE HANGİ TESTLER YER ALACAK?

2023-TYT’de Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer almaktadır. 2023-AYT’de Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testi, Sosyal Bilimler-2 Testi, Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer almaktadır. 2023-YDT’de ise, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça testleri yer almaktadır.

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu