Dünya

Ürdün Dışişleri Bakanı İsrail’in Şifa Hastanesi’ne yönelik saldırısını kınadı

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yer alan Şifa Hastanesi’ne yönelik “vahşeti” karşısında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) sessizliğini kınadıklarını belirtti.

Safedi, X sosyal medya platformundan paylaştığı açıklamada, Şifa Hastanesi’ndeki felaketin, BMGK’nin sergilediği sessizliğin müsaade ettiği “barbarlığı” gösterdiğini ifade etti.

Ürdünlü Bakan, “BMGK, bebeklerin kuvözden çıkarmaya zorlanması konusunda nasıl sessiz kalabilir? BMGK’nin (Şifa Hastanesi’ndeki) bu vahşet ve bebeklerin kuvözden mahrum bırakılması karşısında sergilediği sessizliği kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Savaş suçları karşısındaki bu sessizliğin kabul edilemez olduğunu belirten Safedi, BMGK’nın harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

İsrail ordusu, bu sabah Gazze’de binlerce hasta ile yerinden edilmiş sivilin bulunduğu bölgenin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesi’ne baskın düzenlemişti.

Birleşmiş Milletler İsrail Ürdün Uluslararası İlişkiler Sağlık Dünya Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu