Son Dakika

Türkiye Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliyesini konuşuyor

Agos Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binasının önünde düzenlediği silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, Bolu F Tipi Cezaevi’nden koşullu salıverilme kapsamında tahliye edildi. Samast’ın tahliyesin birçok gazeteci ve siyasiden tepki geldi.

“HAKLI OLANLAR, İYİ İNSANLAR, SUSMAYIN”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tahliye kararına tepki göstererek, “Yaşadıklarımız hukukla, yasayla, Anayasa ile filan anlatılamaz. Aklı olan, vicdanı olan herkes bir tarafta dümdüz kötü olanlar karşımızda, bu kadar net! Haklı olanlar örgütlenip güç olmazsa, dur demezse örgütlü kötülük saldırıyor. Haklı olanlar, iyi insanlar, susmayın!” dedi.

Türkiye Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın tahliyesini konuşuyor

İSMAİL SAYMAZ’DAN TEPKİ

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Can Atalay ve Gezi Parkı tutukluları ile gazeteci Barış Pehlivan içeride, gazeteci Hrant Dink’in katili Ogün Samast dışarıda…” ifadelerini kullandı.

Türkiye Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın tahliyesini konuşuyor

İsmail Saymaz Ogün Samast Hrant Dink Erkan Baş Güncel Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu