Son Dakika

Suudi Arabistan’ta sokaklar karıştı! Halk Gazze için sokaklara döküldü

Suudi Arabistan‘da halk, Gazze‘de yaşanan katliamlara sessiz kalmayarak sokaklara çıktı. Hükümetin sessiz kalmasını da protesto eden kalabalık gruplar, zaman zaman güvenlik güçleriyle arbede yaşadı.

SOKAKLAR KARIŞTI

Gazze‘ye yönelik insanlık dışı saldırılarını 7 Ekim’den sürdüren İsrail, uluslararası kamuoyunda desteğini gün geçtikçe kaybediyor. Diplomatik anlamda İsrail’e sessiz kalan ülkelerden bir tanesi olan Suudi Arabistan‘da bu nedenle sokaklar karıştı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ İLE ARBEDE YAŞANDI

Gazze‘de yapılan soykırıma varan katliamlara sessiz kalamayan kalabalık grup, sokaklara inerek İsrail’i ve Suudi Arabistan hükümetini protesto etti. Zaman zaman protestocularla güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.

İMAM, “GAZZE İÇİN DUA ETMEDİ” İDDİASI

Öte yandan ayaklanmanın imamların Gazze için dua etmemesi nedeniyle çıktığı iddia edilirken, olaylara ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Suudi Arabistan Gazze Dünya Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu