Oyun

Steam’de Türk Lirası kaldırıldı! – ShiftDelete.Net

Dijital oyun mağazası Steam, Türk Lirası para birimini an itibariyle kullanımdan kaldırdı. Ülkemizde sürekli olarak artan enflasyon ve yükselen döviz kuru nedeniyle alınan bu kararın ardından Türkiye için MENA-USD para birimi geçerli hale geldi.

Steam’de Türk Lirası kaldırıldı, dolar (MENA-USD) kullanılmaya başlandı!

Bilmeyenler için Steam, bundan birkaç gün önce aldığı bir kararla Türkiye ve Arjantin’de bundan böyle dolar para birimine geçiş yapılacağını açıklamıştı. Bugün ise o beklenen gün geldi. Artık dolar (MENA-USD) dönemi başladı.

Steam'de popüler oyunların MENA-USD fiyatı

Oyunlar, bundan böyle bazı orta doğu ülkelerinde de geçerli olan MENA-USD para birimi ile fiyatlandırılıyor. Yani geliştiricilerin MENA-USD para birimi için özel girdikleri yerelleştirilmiş fiyatlar, sadece Türkiye ile kalmayıp ekonomik durumu iyi olmayan bazı ülkeler için de geçerli olacak.


GTA 6’daki bu karakter herkesi şok edecek!

GTA 6’daki bu karakter herkesi şok edecek!

GTA 6 karakterleri bir erkek ve bir kadından oluşacak. Yeni sızıntılar, kadın karakterin bir çocuğa sahip olacağını iddia ediyor.

Steam‘den Türk Lirası kalktığı için kullanıcıların bakiyeleri de MENA-USD‘ye çevrildi. Bunun için güncel dolar kuru esas alındı. Bu bir oyun satın alırken de geçerli olacak. Örnek vermek gerekirse “ABC” isminde bir oyunun fiyatı 10 MENA-USD ise, güncel kura (19 Kasım saat 23.20 = 28,58 TL) göre 258,78 TL ödeyerek satın alabileceksiniz.

Pek çok oyunun fiyatı olması gerektiğinden oldukça yüksek olabilir. Bu noktada bazı geliştiriciler MENA-USD için mutlaka bir düzenleme yapacaktır. Yani fiyat fazla geldiyse birkaç saat beklemekte fayda var.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Oyunların MENA-USD fiyatlarını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu