Oyun

Steam ’de artık sahip olduğunuz oyunları gizleyebileceksiniz!

Arkadaşları tarafından tuhaf oyunlar hediye edilmeye mahkûm olanların hiç şüphesiz memnuniyetle karşılayacağı bir gelişmeyle Valve, Steam kullanıcılarının sahip oldukları belirli oyunları meraklı gözlerden gizlemelerine izin vermek için çalışıyor.

Steam kütüphanenizde yer alan oyunları artık gizleyebileceksiniz

SteamDB’nin yaratıcısı Pavel Djundik tarafından tespit edildiği üzere, yakında kütüphanelerinizdeki oyunları tek tek “özel” olarak işaretleyerek herkesin görmesinden gizleyebileceksiniz. Yani, örneğin Sex Chess gibi bir hentai oyunu size ‘hediye edildiyse’ ve bunun kütüphanenizde neden var olduğunu tanıdıklarınıza ve sevdiklerinize açıklamaya hazır değilseniz, sadece bir tıkla oyununuzu başkalarına görünmez yapabileceksiniz.


Spider-Man 2’yi geçti: Steam’deki yeni oyun, listeleri altüst etti!

Spider-Man 2’yi geçti: Steam’deki yeni oyun, listeleri altüst etti!

Korku temalı Slay the Princess, Steam listelerini altüst etti. Metacritic’te 92 puan alan yapım, 2023’ün en iyilerinden oldu.

Kütüphanenizdeki oyunları gizleme özelliği Valve’ın potansiyel olarak yapılacaklar listesindeki tek şey değil gibi görünüyor. Djundik, şirketin aile gruplarının eklenmesi yoluyla bazı yeni ebeveyn kontrolleri üzerinde de çalıştığını öne sürdü. Yani, aile görünümü açık bir hesapta bir oyun satın alınırken artık onaydan geçilmesi gerekecek.

Steam’in bu özelliği getirme kararı tabii ki sadece ‘ayıplı’ oyunları gizlemek amacıyla değil. Mesela bir oyuna kaç saat gömdüğünüzü insanların görmesini istemiyorsanız da kullanışlı. ‘Hayatsız’ yorumlarından sıyrılmak için de kullanılabilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu