Nilperi Şahinkaya’nın itirafı herkesi şaşırttı!

tarafından
13
Nilperi Şahinkaya’nın itirafı herkesi şaşırttı!

Kanal D’nin yeni yapımı “Senden Önce” ile seyirci karşısına çıkacak olan Nilperi Şahinkaya, iyi projelerde yer almasının şans olup olmadığı sorusunu şu şekilde yanıtladı: “İnsan kendi şansını yaratıyor. Ben hep disiplinli, titizlikle çalışan, en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katan bir oyuncu oldum.”

Nilperi Şahinkaya, BeStyle Magazine dergisinin ocak sayısına röportaj verdi. Yakında Kanal D’de başlayacak olan “Senden Önce” dizisinde başrolü üstlenen ünlü oyuncu, “Oyunculuğu ile zirvede olan isimlerle çalışma fırsatını, iyi projelerin seninle buluşuyor olmasını biraz da şanslı olmaya yoruyor musun?” sorusu üzerine şöyle konuştu:

“Dışarıdan şans gibi görünen her şeyin arkasında çok büyük emekler var. Öyle bir cümle var hatta, ‘Hayatın bir anda değişir ama o ana gelmek yıllar almıştır’ diye, çok doğru buluyorum.

İnsan kendi şansını yıllarca attığı adımlarla yaratıyor. Ben hep disiplinli, titizlikle çalışan, en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katan bir oyuncu oldum.”

Nilperi Şahinkaya'nın itirafı herkesi şaşırttı!Nilperi Şahinkaya'nın itirafı herkesi şaşırttı!

Cesur Davrandım

Şahinkaya, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Doğru zamanda cesur davranıp, doğru zamanda geri adım atmasını da bildim. Kendine âşık olmayan, aksine kendini hep eleştiren ama bu eleştiriyi gerçekçi bir yerden yapabilen, hatalarından ders çıkaran biri olmaya gayret ettim.

Tüm bunların sonucunda, işinde başarılı olanlara görünür oldum. Çünkü en iyiler, ne kadar popüler olduğunuza değil, işinizi ne kadar tutkuyla yaptığınıza bakar.”

Şahinkaya dört dil biliyor

İyi seviyede İngilizce, Almanca Fransızca ve İtalyanca bilen Nilperi Şahinkaya, bu durumun oyunculuğuna katkılarını şöyle ifade etti: “Mesela bir işi çekmeden önce, referans olarak Türkçe altyazısı olmayan yabancı işlerden örnek verilebiliyorum”

“Bunlardan biri ‘Aynen Aynen’di. Fransız yapımı bir iş ve altyazısı yoktu. Böyle birçok durum yaşadım ve dil bilmek avantaj oldu. Tüm referans işleri ana dilinde izledim. ‘Derin Mor’ setinde görüntü yönetmenimiz Florent, Fransızdı ve benimle Fransızca konuşuyordu.”

“Bana teklif edilen, daha Türkçeye çevrilmemiş bazı tiyatro oyunlarını da İngilizce okuyup, karar verme fırsatım oldu. Mesela oynadığım ‘Kalp’ oyununu İngilizce okuyup teklifi kabul etmiştim.”

Nilperi Şahinkaya, yüksek enerjisinin sırrını da şu şekilde ifade etti : “Çalışmak, özenmek beni canlı tutuyor. Enerjim stres yapmaktan geliyor diyebilirim.

Çalışırken veya iş üzerine düşünürken tatil yapıyorum, çünkü tek düşündüğüm iş oluyor. Tatile çıktığımda kendime sararım mesela, tatil daha çok yorar kısacası. O yüzden tatilde de çalışıyorum ben.”

 

Kaynak