Dünya

Nijerya’da 26,5 Milyon Kişi Gıda Güvensizliğiyle Karşı Karşıya

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), Nijerya’da 2024’te yaklaşık 26,5 milyon kişinin gıda güvensizliğiyle karşı karşıya kalmasının beklendiğini bildirdi.

OCHA’dan yapılan açıklamada, ülkede yaklaşık 9 milyon çocuğun akut yetersiz beslenme sorunu yaşadığı belirtildi. Bu çocuklardan 2,6 milyonunun ağır akut yetersiz beslenmeyle karşı karşıya kalabileceği ve kritik beslenme tedavisine ihtiyaç duyabileceği kaydedilen açıklamada, gelecek yıl yaklaşık 26,5 milyon kişinin “yüksek düzeyde” gıda güvensizliği yaşamasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada, Nijerya’nın kuzey eyaletlerindeki silahlı saldırı ve adam kaçırma olaylarının, mevcut ekonomik mücadeleleri ve gıda güvensizliği sorununu daha da şiddetlendirdiği ifade edildi.

Birleşmiş Milletler Nijerya Dünya Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu