Dünya

Kolombiya Cumhurbaşkanı Filistin Halkı İçin Dayanışma Konseri Düzenlenmesini İstedi

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, ülkesinde Filistin halkı ile dayanışma konseri düzenlenmesi için çağrıda bulundu.

Petro, sosyal medya hesabı X’ten, Şili’de Filistin halkı için organize edilen konser görüntülerini paylaşarak, “Bu, Şili’de Filistin halkı için yapılan dayanışma konseridir. Bunu Kolombiya’da kim organize edebilir?” ifadesini kullandı.

Gazze’de hayatını kaybeden BM çalışanlarına işaret eden Petro, “Netanyahu’nun Gazze’deki bombalamalarında 100’den fazla BM çalışanı öldürüldü. Kolombiya, herkesin ailesiyle dayanışma içerisinde olduğunu ifade ediyor.” paylaşımında bulundu.

Şili’nin kuzeyinde, 27 Ekim’de düzenlenen Filistin halkıyla dayanışma konserine binlerce kişi katılmış ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısı kınanmıştı.

Kolombiya Filistin Şili Sosyal Medya Politika Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu