Dünya

Katar, İsrail’in Gazze’deki hastanelere yönelik saldırıları için uluslararası soruşturma çağrısında bulundu

Katar Dışişleri Bakanlığı, İsrail‘in Gazze Şeridi’ndeki hastanelere yönelik saldırıları için uluslararası soruşturma başlatılması çağrısında bulundu.

İsrail‘in Gazze Şeridi’ndeki hastanelere yönelik saldırıları sonrası Katar, uluslararası soruşturma çağrısında bulundu. Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun hastanelere yönelik saldırılarının incelenmesi için Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere “acil bir uluslararası soruşturma” çağrısında bulunuldu.

Katar, İsrail’in Şifa Hastanesi’ne düzenlediği baskını “bir savaş suçu ve uluslararası yasaların açık bir ihlali” olarak nitelendirerek, uluslararası toplumu, sivilleri hedef alan yeni suçlara karşı caydırıcı bir rol oynamaya ve İsrail’i sorumlu tutacak hızlı ve kararlı tedbirler almaya çağırdı.

Öte yandan Katar, Gazze Şeridi’ndeki esirlerin serbest bırakılması için İsrail ve Hamas arasında arabuluculuk yapıyor. – DOHA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Dışişleri Bakanlığı İsrail Gazze Katar Uluslararası İlişkiler Dünya Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu