Son Dakika

İcra memurunu silahla yaralayan avukattan ilginç savunma

Kocaeli‘de dosyadan haksız şekilde kendisini azlettirdiğini öne sürdüğü icra memurunu tabancayla 4 el ateş ederek yaralayan avukat tutuklanırken, ifadesinde, “Olayda tasarlama yok ancak yaptığım eylemin arkasındayım. Öldürme kastıyla hareket etmedim. Bünyamin’i yaralayarak kendisine ders vermek istedim” dediği öğrenildi.

EVİNDEN ÇIKTIĞI SIRADA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

Olay, 26 Aralık 2022 yılında Kadıköy Mahallesi Ilgaz Sokak’ta meydana geldi. İcra memuru Bünyamin Alyakut, işe gitmek için evinden çıktığı sırada silahlı saldırıya uğradı, şahıs ise olay yerinden kaçtı. Alyakut yaralı halde hastaneye kaldırılırken, zanlının avukat Teoman E. olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Teoman E., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İcra memurunu silahla yaralayan avukattan ilginç savunmaAvukat Teoman E.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN EŞİMİ TEHDİT EDERDİ”

Olaya ilişkin açılan davanın duruşması, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Duruşmaya tutuklu sanık Teoman E., avukatı Ahmet Doğan, müşteki Bünyamin Alyakut ile avukatı Burcu Öztürk katıldı. Tanık olarak dinlenen mağdurun eşi Ayşe Alyakut, “Olay evimizin önünde oldu. Silah sesi sebebiyle pencereye çıktım ve kalabalığı gördüm. Kalabalıktan biri oğluma ‘Baban vuruldu’ diye seslendi. Onun izlerine aşağıya indik. Eşim bacağından ve elinden yaralandı. Sanık gece gündüz demeden eşimi arayıp tehdit ederdi. Kafasına estiği zaman eşimi arıyordu. Eşim telefonla tehdit edildiğine ilişkin şikayetçi olmadı ancak numarayı engelledi. Telefonla eşime ulaşamayınca bu sefer savcılığa şikayette bulundu. Görevli kötüye kullanma suçundan suç duyurusunda bulundu. Eşim bundan herhangi bir ceza almadı. İftira atmasından dolayı ‘Şikayet edelim’ dedim ancak eşim ‘Gerek yok, başımıza bela almayalım’ dedi. Yaralama olayından önce arayıp tehdit etme olayı olmadı. Dışarıda görüştüklerini görmedim. Eşim bana, ‘Sanık kendisini dosyadan benim azlettirdiğimi düşünüyor, ne desem ikna olmuyor’ diyordu” ifadelerini kullandı.

İcra memurunu silahla yaralayan avukattan ilginç savunmaBünyamin Alyakut

“YAPTIĞIM EYLEMİN ARKASINDAYIM”

Savunması için söz hakkı verilen tutuklu sanık Teoman E., “Olayda tasarlama yok ama yaptığım eylemin arkasındayım. Öldürme kastıyla hareket etmedim. Bünyamin’i yaralayarak kendisine ders vermek istedim. Olay sırasında seri atış yapmadım, 4 el bacaklarına ateş ettim” şeklinde konuştu.

İcra memurunu silahla yaralayan avukattan ilginç savunma

“SANIK HALA PİŞMAN OLMADIĞINI SÖYLÜYOR”

Müşteki Bünyamin Alyakut ise “Şikayetim devam ediyor. Sanık hala pişman olmadığını söylemektedir. Sanığın eylemi beni öldürme amaçlıdır, cezalandırılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İcra memurunu silahla yaralayan avukattan ilginç savunma

İLK DURUŞMADA VERDİĞİ SAVUNMA

Öte yandan, ilk duruşmadaki savunmasında Bünyamin Alyakut ile birlikte iş takibi yaptıklarını kaydeden sanık Teoman E., “Bünyamin müvekkilime beni azlettirmek suretiyle mağdur etti, hakaret etti. Dosyadan haksız yere azlettirildiğim için icra takibi açtık, Bünyamin mahkemeyi yanıltarak mahkemede yalan tanıklık etti, kendisini bu sebeple vurdum ancak öldürmek istemedim” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Kocaeli Aralık Suç Hukuk 3. Sayfa Güncel Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu