Dünya

Gazze’deki hastaneler kaynak sıkıntısı yaşıyor

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), Gazze’nin kuzeyinde, hastalara tedavi verebilen sadece El-Ahli Arab (Baptist Hastanesi) hastanesinin kaldığını, bu hastanenin de kaynaklarının hızla tükendiğini duyurdu.

OCHA, El-Ahli Arab hastanesinde şu anda 500’den fazla hastanın tedavi gördüğünü, ancak kaynakların hızla tükendiğini belirterek, “Kuzey Gazze’deki hastanelerden sadece birinin 14 Kasım itibariyle hala asgari düzeyde faaliyet gösterdiği bildirilmektedir. Diğer tüm hastaneler, çevrelerindeki bombardıman ve çatışmaların da etkisiyle elektrik, tıbbi malzeme, oksijen, gıda ve su eksikliği nedeniyle faaliyetlerini durdurmuştur. Gazze kentindeki hastane şu anda 500’den fazla hastayı barındırıyor ve kuzeyde hasta kabul edebilen tek tıbbi tesis olduğu bildiriliyor. Ancak o da giderek artan kıtlık ve zorluklarla karşı karşıya” ifadelerini kullandı.

HASTANE ROKETLE VURULMUŞTU

El-Ahli Arab Hastanesi, 17 Ekim’de roket saldırısının hedefi olmuştu. Hamas, saldırının sorumlusunun İsrail olduğunu duyurmuştu. İsrail ise Hamas’ın attığı roketin arızalanarak hastanenin bahçesine düştüğünü belirterek saldırının kendileri tarafından düzenlenmediğini belirtmişti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, hastaneye düşen roket sonucu 471 kişinin hayatını kaybettiğini, 314 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Uluslararası İlişkiler Sağlık Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu