Dünya

Filistin Kızılayı, Gazze’ye 155 tırlık yardım malzemesi gönderdi

Filistin Kızılayı, Gazze Şeridi’ne gönderilen 155 tırlık insani yardım malzemesini Refah Sınır Kapısı’nda teslim aldığını ve İsrail ordusunun yakıt girişine yine izin vermediğini açıkladı.

Filistin Kızılayı, yaptığı açıklamada, Mısır Kızılayının gönderdiği 155 tırlık, gıda, su, insani yardım, ilaç ve tıbbi ekipman içeren yardımın Refah Kapısı’ndan teslim alındığını paylaştı.

Açıklamada, İsrail’in 7 Ekim’den sonra “yakıt girişine yine izin vermediği” vurgulandı.

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) bölgede yakıt kalmaması nedeniyle artık yardımları alamayacağını açıklamasından sonra gelen 155 tırın son yardım olduğu belirtildi.

Filistin Kızılayı, 21 Ekim’den itibaren toplamda 1135 yardım tırının Gazze Şeridi’ne ulaştığını, bunun da günde ortalama 47 tıra denk geldiğini kaydetti.

Filistin İsrail Mısır Gazze Dünya Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu