Foto Galeri

Çeşme açıklarında göçmen faciası | 5 göçmen yaşamını yitirdi, 2 göçmeni arama çalışmaları sürüyor

Çeşme açıklarında göçmen faciası | 5 göçmen yaşamını yitirdi, 2 göçmeni arama çalışmaları sürüyor

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında, dün lastik botun batması sonucu 5 düzensiz göçmen yaşamını yitirdi, 2 göçmenden ise haber alınamıyor. Ekiplerin bugün bölgedeki çalışmaları sürüyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı helikopter ve botların çalışmasına, polis ekipleri de destek veriyor.

İzmir’in Çeşme ilçesinde lastik botun batması sonucu kaybolduğu belirtilen 2 düzensiz göçmeni arama çalışmalarına devam ediliyor.
Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı helikopter ve botlar, arama çalışmalarına Çeşme açıklarında sabah erken saatlerde başladı.
İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı deniz polisi, dalgıçlar ve helikopter de çalışmalara destek veriyor.
Çeşme ilçesindeki Kleopatra koyu açıklarında dün içinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu botun battığı bilgisi üzerine bölgeye sahil güvenlik ekibi sevk edilmişti.
Lastik bottaki 5 düzensiz göçmenin kendi çabalarıyla karaya çıktığı belirlenmiş, denizdeki 1 yabancı uyruklu sahil güvenlik ekiplerince kurtarılmıştı.
Ekipler, 4’ü deniz, 1’i karada olmak üzere 5 kişinin cesedine ulaşmıştı.
Yabancı uyrukluların, batmadan önce botta 13 kişinin bulunduğunu bildirmeleri üzerine, denizde kaybolduğu değerlendirilen 2 düzensiz göçmen için arama çalışması başlatılmıştı.
Düzensiz göçmenlerin verdiği bilgiler doğrultusunda düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçısı olduğu iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu