Dünya

Canlı yayında sinirlenen Netanyahu’dan ABD’ye gözdağı: Sıra size geliyor

Hamas’ın 7 Ekim’de Aksa Tufanı operasyonuyla İsrail topraklarına saldırmasının ardından İsrail’in abluka altına aldığı Gazze‘de katliama çevirdiği savaş günbegün ilerliyor. İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne kuzeyden girip Filistinlileri güneye sürerken dört bir yandan bomba yağdırıyor. Ancak Netanyahu bu katliamla ilgili ‘sorumluluk’ sözcüğünü duyduğunda dahi küplere biniyor. CNN International canlı yayınında ilginç anlar yaşandı.

Sunucunun Netanyahu’ya “Neden sorumluluk almıyorsunuz?” sorusunu yöneltmesi üzerine Netanyahu öfkelendi. Sunucunun sorduğu soruyu beğenmeyip tepki gösteren Netanyahu şöyle dedi: “Daha önce birçok kez yanıt verdim buna. Bu soru yanıtını savaştan sonra bulacak. Pearl Harbor’dan sonra Franklin Roosevelt’e bu soru soruldu mu? George Bush’a 11 Eylül saldırılarından sonra soruldu mu?”

ABD VE AVRUPA’YA: SIRA SİZDE

Netanyahu ayrıca İsrail’in Hamas ile savaşında yenilmesi durumunda savaşın Avrupa ve ABD’de yayılacağını savunup “Sıra size geliyor” dedi.

SORUMLULUKTAN KAÇTI

İsrail başbakanı sivil katliamının sorumluluğunu da üstlenemiyor. Zira Netanyahu canlı yayında ülkesinin uluslararası hukuka uygun savaştığını öne sürdü.

İsrail Gazze Dünya Güncel Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu