Son Dakika

Almanya Başbakanı Scholz, Erdoğan’ın İsrail Eleştirilerini Absürt Buldu

Almanya Başbakanı Scholz Filistin’deki soykırıma arka çıktı: Erdoğan’ın sözleri absürt

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın İsrail‘i hedef alan açıklamalarından rahatsız oldu. İşgalcilerin çocuk, kadın demeden binlerce masum sivili katletmesini ‘kendisini savunma hakkı’ olarak nitelendiren Scholz, Erdoğan’ın İsrail‘e yönelik faşizm suçlamasının ‘absürt’ olduğunu söyledi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail‘in “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı. Gazze’deki hükümete göre ölenlerin sayısı 11 bin 240’ı aştı, bu kişilerin en az 4 bin 630’unu çocuklar ve 3 bin 130’unu kadınlar oluşturuyor.

Erdoğan’dan işgalcilere tepki: İsrail meşruiyetini bizzat kendi faşistlikleri ile tartışmalı hale getirdikleri bir devlet inşa etmeye çalışıyor

Tüm dünya Gazze’de yaşananlara karşı üç maymunu oynarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Filistin halkının binlerce yıldır yaşadığı topraklarını zorla gasp edenler, bunun üzerinde geçmişi 75 yılı ancak bulan ve meşruiyetini bizzat kendi faşistlikleri ile tartışmalı hale getirdikleri bir devlet inşa etmeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu açıklamalar Almanya Başbakanı Olaf Scholz’ü rahatsız etti.

Scholz Filistin’deki soykırıma arka çıktı: Erdoğan’ın sözleri absürt

İşgalcilerin çocuk, kadın demeden binlerce masum sivili katletmesini ‘kendisini savunma hakkı’ olarak nitelendiren Scholz, Erdoğan’ın İsrail’e yönelik faşizm suçlamasının ‘absürt’ olduğunu söyledi.

İsrail insan haklarına saygılıymış!

Almanya Başbakanı, İsrail’in demokrasi ile yönetildiğini, insan haklarına ve uluslararası hukuka bağlı ve buna göre hareket eden bir ülke olduğunu savundu.

Recep Tayyip Erdoğan Olaf Scholz İsrail Gazze Politika Dünya Güncel Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu