Teknoloji

ABD, Yapay Zeka Güvenlik Enstitüsü kuruyor – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Başkan Joe Biden’ın geçen hafta yapay zeka gelişimine ilişkin kapsamlı idari emrinin ardından, İngiltere Yapay Zeka Güvenlik Zirvesi’nde Başkan Yardımcısı Kamala Harris, daha fazla makine öğrenimi girişiminin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Yapay Zeka Güvenlik Enstitüsü’nün kurulduğunu duyurdu.

YAPAY ZEKA GÜVENLİK ENSTİTÜSÜ KURULUYOR

Biden yönetimi, Ticaret Bakanlığı ile işbirliği içinde, Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü bünyesinde Amerika Birleşik Devletleri Yapay Zeka Güvenlik Enstitüsü’nü kuracak.

Enstitü, potansiyel olarak tehlikeli yapay zeka sistemlerini değerlendirmek için geliştirilen dil modellerini denetleyecek.

ABD‘de Yönetim ve Bütçe Ofisinin bu hafta içinde hükümetin yapay zeka kullanımına ilişkin ilk taslak politika kılavuzunu yayınlayacağı açıklandı.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu