Son Dakika

1 saatte kazandığı para dudak uçuklatıyor! Atatürk’e benzeyen şahıs meydan okudu

Özellikle 29 Ekim ve 10 Kasım sürecinde Atatürk üzerinden vatandaşların duygularını istismar edenlerin sayısı her yıl artıyor. Bunun son örneği ise Muğla’da kayıtlara geçti…

Milas ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu’nda, masaları teker teker gezen ‘çakma Atatürk’ gündem olmuştu. İsminin Necdet Bardak olduğu öğrenilen kişinin, bir saat boyunca masaları selamlaması karşılığında 10-25 bin lira arası para kazandığı ifade edildi.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından açıklama yapan emekli öğretmen Necdet Bardak, “Önümde kanuni bir engel yok, yapmaya devam edeceğim.” dedi.

Tepki çeken görüntülerin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği’nce, 26 Ekim’de ADD’nin Milas şubesince düzenlenen, görüntüleri 11 Kasım’da sosyal medyaya düşen etkinlikle ilgili yazılı açıklamada yapıldı. Açıklamada, “Kendisini değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e benzeterek mareşal üniformasıyla masaları dolaşıp selam veren şahsın yaptığı yakışıksız gösteri kamuoyunda, basında ve sosyal medyada olduğu gibi tarafımızdan da tepki ve üzüntüyle karşılanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Muğla Yaşam Güncel Haberler

Haber Kaynağı

Daha Fazla Göster

golignews.com.tr

Golignews, geniş bir haber yelpazesini kapsayan, güvenilir ve etkili bir haber kaynağı olarak öne çıkan bir platformdur. Dünya genelindeki önemli olaylar, teknoloji gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha birçok konuda geniş bir içeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu